administrace webu: KST LIBĚDICE

Jiří Tomeš
Libědice 98
Žatec
438 01
723 765 986

tomesak68@seznam.cz

POZOR !!!!

aktualizováno 14. března   2020

      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

Co nás čeká

 
 
OP2
KST Libědice C 
 
herna - nad hospodou U Lišků
 
OP1  

KST Libědice B 

soutěž zrušena (nařízení vlády)

herna - bývalá škola Libědice
 
KPII. 
KST Libědice A 
soutěž zrušena (nařízení vlády) 
 
herna- bývalá škola Libědice

Přípravné turnaje viz. rubrika
Příprava - turnaje  
 
 
 
herna-bývalá škola Libědice čp. 96
 
 
 
 
 
Adresy a souřadnice našich heren : 
 
Herna - hospůdka u Lišky
Libědice čp. 49
souřadnice : 
50.3160222N
13.3863914E

Herna - bývalá škola 
Libědice čp. 96
souřadnice :
50.3126653N
13.3820461E
 
 
 
 

 

Soutěž OP I- komentáře

     Osmnácté kolo okrestní soutěže jsme zajížděli k utkání do Spořic s jejich béčkem. Domácí mužstvo je na 5. místě tabulky a šlo nám o to vrátit jim prohru z podzimního utkání a přiblížit se jim na dosah 1 bodu. Náš tým jel klasicky v pětičlenném zastoupení, hosté podle sestavy museli hodně improvizovat, jelikož stejný den doplňovali své áčko a chyběl tedy Gabriel a Svoboda Zbyněk. Domácí nastoupili v sestavě Svoboda Petr ,Magna Stanislav, Procházka Oldřich a Novák Antonín. Od samého začátku jsme nedali soupeři šanci kontrolovat utkání a kromě dvou vyhraných dvouher domácích jsme ostatní zápasy vyhráli a přiblížili se jim v tabulce na rozdíl bodu a zároveň si udělali odstup od pronásledovatelů. Body za náš tým : Honza Novobilský a Robert Pálinkáš 4,5 b, Honza Blažek 3,5 bodu, Rainy Stütz 2,5b a Jirka Molnár 1bod. (rs)

     Další a to 17. kolo okresní soutěže jsme opět hráli s mužstvem , které s námi sousedí v tabulce a šlo o to, aby nás nepřeskočilo. Protivník z Chomutova přijel ve složení Starý, Strejcovký, Kočvara Michal a Mikeska. Náš tým nastoupil v tradičním složení. Utkání bylo velmi vyrovnané, dá se říci že jsme trochu tahali za kratší konec, když hosté stále o bod či dva  vedli až do stavu 7:9 pak se nám podařilo dva zápasy ještě vyhrát a vyrovnat na konečný stav 9:9. Body za náš tým: Robert Pálinkáš 3,5 Honza Blažek 2,5 Honza Novobilský 2 b a Rainy Stütz 1b. (rs)

      Další soutěžní utkání okresního přeboru sehrál náš tým ve Vysoké Peci, která poslední dobou patří k nebezpečným soupeřům a šlo o to se právě od souseda v tabulce bodově odpoutat, což se nakonec podařilo. Domácí do poloviny utkání vedli o jeden bod, v druhé polovině se karta obrátila a zejména po cenné výhře Honzy Novobilského nad nejlepším domácím hráčem Pomejem došlo k obratu. Body : Honza Novobilský 4,5, Honza Blažek a Robert Pálinkáš každý 2b, Jirka Molnár 1b a Rainy Stütz pouze 0,5b za čtyřhru. (rs)

     Patnácté kolo okresní soutěže jsme na domácích stolech přivítali aktuální první mužstvo tabulky TJ Klášterec n. Ohří B. Hosté přijeli ve složení : bratři Hlaváčové, Culek a nevyzpitatelný Homolka. Náš tým nastoupil ve složení Honzové Blažek a Novobilský, Robert Pálinkáš, Jirka Molnár a po delší pauze opět Rosťa Dobrovolný. První dvě čtyřhry hosté jasně a shodně vyhráli 2x 3:0  pak se našemu týmu podařlo vyhrát dvě dvouhry a byl vyrovnaný stav 2:2. Od této chvíle však soupeř zabral a ukázalo se, že ne nadarmo je vedoucím týmem a už nepustil vedení ze svých rukou kdy jsme prohrávali 2:5 pak drobná korekce 4:7 až ke konečnému výsledku a vítězství pro hosty 11:7. Důležitými poznatky z tohoto boje byla nezdolná bojovnost Honzy Blažka, vyhraný zápas Rosti Dobrovolného nad dobře hrajícím Jirkou Hlaváčem a bez odezvy nemůže zůstat skutečné vyvrcholení večera a to poslední zápas mezi jedničkou hostí Igorem Culkem a Robertem Pálinkášem, které náš hráč vyhrál po velkém boji a hezkých výměnách 3:2. Po tomto utkání nás ani nemrzela celková prohra. Body za náš tým : Honza Blažek a Robert Pálinkáš oba 2 body, Honza Novobilský a Rosťa Dobrovolný každý 1bod, a jedno utkání skončilo vzdáním hosta ze zdravotních důvodů, tedy bod pro nás. (rs)

     Další utkání okresního přeboru zajíždělo naše béčko sehrát do bunkru TJ Baník Březenecká Chomutov C tedy k mužstvu,které bylo před tímto zápasem na druhém místě tabulky. Příliš šancí jsme si nedávali, přestože na podzim na domácích stolech byla výsledkem snažení remíza, kterou bychom jistě brali i nyní. Domácí v utkání měli silnou sestavu a to Apko, Novotný, Kratochvíl a stále se lepšící mladík Pail. Naše sestava byla tradiční. Po prvních čtyřhrách byl stav nerozhodný 1:1, když čtyřhry byly vyrovnané a obě skončily výsledky 3:2. Pak domácí vedli do stavu 4:2 a našemu týmu se podařilo vyrovnat stav na 5:5 a pak jsme se utrhli na 9:5 v náš prospěch a vítězství si už pohlídali do konečného stavu 11:7 , což pro nás bylo velkým překvapením. Body za náš tým : tentokrát se ukázal jako jednička výborně hrající Honza Blažek 4,5 b, Robert Pálinkáš 2,5b, Honza Novobilský  a Rainy Stütz 2 body, Jirka Molnár tentokrát vyšel naprázdno.Těžké utkání máme před sebou a to s prvním mužstem tabulky TJ Klášterec n.O B v pondělí 17.2.2020 (rs)

     Třetí utkání soutěže OP 1 našeho béčka se opět hrálo na domácích stolech v Libědicích s týmem z Vejprt. Soupeř dorazil o něco později díky husté mlze a i díky tomu a dlouhým zápasům se hrálo pomalu až do 21 hodiny. Naše situace v tabulce není dobrá a tak bylo jasné, že je třeba vyhrát a zařídit si tak odskok právě od Vejprt, které dosud byly v těsné závěsu za námi. Hosté dorazili v sestavě : Kratochvíl, Čajan, Petrovič a Kounovský náš tým byl v plné sestavě. Už po úvodních čtyřhrách , které jsme vyhráli a dalších dvou dvouhrách se situace pro náš tým začala vyvíjet slibně a zajistili jsme si bezpečný náskok i když utkání nebyla tak jednoznačná jak naznačuje konečný výsledek 15:3. Vítězství našeho týmu bodově zajistili naši hráči takto : Honza Novobilský 4,5 , Robert Pálinkáš 4,5 , Honza Blažek 2,5b a Jirka Molnár 2body za velmi dobré výkony, já jsem přispěl pouze 1,5 bodem po velkém trápení, kdy spíše bojuji sám se sebou než soupeři  a  prohrami svých zápasů jsem hostům zajistil 3 body, které tak celkově získali. (rs)

    Druhé soutěžní utkání roku 2020 sehrálo naše béčko s kandidátem na postup a současným lídrem tabulky KST Jirkov D.  Na podzim odehrané utkání na stolech soupeřů v poměru 2:16 nám velké šance nedávalo, když soupeř přijel v silném složení Judák, Cipro, Sýkora a Majoroš. V počátku jsme obě čtyřhry prohráli,  dvouhry se pro nás také nezačaly vyvíjet dobře a soupeř získal značný náskok, který náš tým pouze drobně redukoval. Konečný stav 5:13  je vysokým vítězstvím hostujícího týmu, který se tak dostal do čela tabulky. Za domácí tým získali hráči body takto: Robert Pálinkáš a Honza Novobislký každý 2b, Honza Blažek 1 bod, Rainy Stütz a Jirka Molnár vyšli naprázdno. (rs)

     První utkání v novém roce 2020 odehrálo naše béčko na domácích stolech s posledním týmem tabulky KST Kadaň B. Povinnost tedy velela vyhrát což se nám podařilo. Soupeř oproti domácímu utkání nastoupil posílen o Lubomíra Pousteckého náš tým hrál v tradičním složení. Na vítěžství 15:3 se hráči bodově podíleli takto: nejlepším byl Robert Pálinkáš 4,5 b, Honza Novobilský a Rainy Stütz 3,5b Honza Blažek 2,5 b a střídající Jirka Molnár 1b. (rs)

      Poslední zápas sezony okresní soutěže OP 1 chomutovské oblasti odehrálo libědické béčko doma s TJ Klášterec C. Zápas byl od samého začátku vyrovnaný a remíza je zřejmě spravedlivá. Body domácích : Honza Novobilský 3,5 Honza Blažek 2, Robert Pálinkáš 2, Rainy Stütz 1,5 Jirka Molná 0. Bohužel tento výsledek nic neřeší z hlediska ohrožení sestupem. Uvidíme jak se situace bude vyvíjet po novém roce v druhé polovině soutěže. (rs)

     Deváté kolo okresní soutěže jsme zajížděli na Březeneckou Chomutov odehrát s chomutovským déčkem. Náš tým nebyl kompletní, chyběl z osobních důvodů Robert Pálinkáš a tak jsme utkání odehráli ve složení Honza Novobilský, Honza Blažek, Jiří Molnár a Rainy Stütz. Domácí nastoupili dle mého asi v nejsilnější možné sestavě a přestože  jednotlivá utkání byla vyrovnaná celkově jsme prohráli 11:7. Čtyřhry dopadly smírně 1:1, pak jsme šli do vedení 4:2 ale nastal obrat a domácí nás už do vedení nepustili. Body za náš tým : Honza Blažek 3,5, Rainy Stütz 2, Honza Novobilský 1 a Jirka Molnár 0,5 bodu za čtyřhru.  Bohužel to pro nás znamená  propad na 9 místo tedy pomalu do sestupových vod. (rs)

Dohrávka šestého kola mezi TJ Klášterec nad Ohří B a KST Libědice B se dohrávala až v pátek 29.11.2019 kvůli marodce domácích. Bohužel pro nás opět klášterecké prostředí nám všem nesvědčí a utkání pro naše barvy skončilo prohrou nejtěsnějším rozdílem 8:10. Domácí nastopili v silné sestavě v čele s Igorem Culkem, dále bratrskou dvojící Hlaváčem Jiřím a Vítem doplněné o pro nás novice Bigara. Náš tým byl v plném složení. Velmi pěknými okamžiky byly výhry Roberta Pálinkáše nad Igorem Culkem 3:0 , kdy náš hráč svými bloky totálně vymazal jednoho z nejlepších hráčů soutěže, dále Robertovo vítězství 3:2 nad nepříjemným  Jirkou Hlaváčem. Honza Novobilský byl v pohodě a toto se objevilo i na jeho výsledku, bohužel se nedařilo Rainymu a to byl také jeden z důvodů proč nebyl výsledek lepší i vedle prohraných čtyřher. Body za náš tým : Honza Novobilský a Robert Pálinkáš 3b, Honza Blažek a Jirka Molnár 1b , Rainy Stütz 0. (rs)

     V devátém kole okresní soutěže jsme přivítali na domácích stolech silný tým a současně vedoucí mužstvo tabulky TJ Sokol Spořice B. Soupeř přijel se silnou trojicí Brand, Gabriel , Svoboda Zbyněk, doplněná o mladého Oldřicha Procházku. Již po úvodních z naší strany prohraných čtyřhrách shodně 1:3 bylo jasné, kdo bude na stolech pánem utkání. Soupeř nás drtil od začátku a hra zkušených hráčů byla nad naše síly. Pochvalu určitě zaslouží Robert Pálinkáš, který svými bloky na soupeře platil a vybojoval cenné 2 body a zejména úspěchem byla výhra proti Zbyńku Svobodovi. Bohužel Honza Novobilský ve třech svých dvouhrách prohrál 2:3 a zejména skóre z posledních setů -13 dále -11 a -9 svědčí o tom, že koncovky spíše nezvládl psychicky jak se říká hlavou a získal tak 1 bod jako Rainy Stütz a Honza Blažek za vítězství nad Oldřichem Procházkou. To bylo bohužel z naší strany vše. Body z naší strany byly pouze drobnou korekturou na výsledku, prostě jsme na soupeře neměli. (rs)

     V osmém kole okresní soutěže jsme absolvovali těžké utkání v Chomutově s oddílem VTŽ Chomutov A. Dalo by se říci, kdeže loňské sněhy jsou, oproti loňské sezoně, kdy jsme zde vyhráli tehdy ještě s Pepou Kalánkem jsme tentokrát obdrželi debakl v podobě výsledku 13:5. Domácí nastoupili v nejsilnějsí možné sestavě se všemi oporami a bylo to znát. Naše hra na zkušené hráče neplatila a obdrželi jsme lekci. Světlým okamžikem tohoto utkání byl cenný skalp Roberta Pálinkáše nad Michalem Kočvarou v podobě výsledku 3:2 a jediný Robert si splnil svůj standard, kdy vyhrál ještě utkání s Vohradníkem. Další hráči Rainy Stütz a Honza Novobilský bohužel připojili pouze jednu výhru ve čtyřhře a jednu ve dvouhře a to bylo málo. Krok jsme drželi v zápase pouze do stavu 4:4 a pak už utkání plně a zaslouženě ovládli domácí. Body za Libědice : Robert Pálinkáš 2, Honza Novobislký a Rainy Stütz 1,5 Jiří Molnár 0. (rs)

     Další kolo mistrovské soutěže okresního přeboru hrálo libědické béčko na domácí půdě proti mužstvu TJ Baník Vysoká Pec A v podnělí 11. listopadu 2019 a situace tentokrát byla úplně jiná než předchozí roky. Náš soupeř dříve byl soupeřem, na kterém jsme si naháněli skóre a letošní jeho postavení v tabulce, kdy je zatím na 3. místě svědčí o tom, že nastaly velké změny. Je to hlavně díky hráči Tomáši Pomejovi,který bez porážky vede tabulku úspěšnosti jednotlivců a zdárně mu sekunduje nepříjemný travař Standa Kršek a mužstvo tak je ve vrchní části tabulky. Náš tým tentokrát musel zvolit sestavu kompromisem, protože se sešlo 6 hráčů a bylo těžké vybrat pětici,která může zasáhnout do dvouher. I s tímto jsme se vypořádali a zápas rozehráli se soupeřem vyrovnaně až do stavu 6:5 pro naše barvy, kdy nic nebylo jisté. Pak už skóre narůstalo v náš prospěch až do konečného stavu 11:7. Body za naše barvy : Rainy Stütz 3,5 b, Robert Pálinkáš 3b, Honza Novobilský 2,5b, Rosťa Dobrovolný 2b.(rs)

     V den státního svátku tj. 28.10.2019 hostilo libědické béčko jednoho z favoritů okresní soutěže OP 1 a to TJ Baník Březenecká Chomutov C na svých stolech. Soupeř přijel ve velmi silné sestavě se staršími zkušenými harcovníky a tak se od začátku našemu týmu příliš šancí nedávalo, vždyť soupeř je po 4 utkáních první v tabulce a nepoznal ještě hořkost porážky. Tohoto se však naše mužstvo nezaleklo a překvapivě dokázalo se zkušeným soupeřovým týmem remizovat 9:9 i když začátek zápasu nevypadal dobře a náš tým již prohrával 2:6. Bojovným výkonem dokázal náš tým stav nakonec srovnat. Body za domácí tým jednička Honza Novobilský 4, velmi dobře hrající Robert Pálinkáš 3, Honza Blažek 1 a Jirka Monár 1b. (rs)

     Další kolo okresní soutěže zavítal náš tým již potřetí v řadě za sebou na hostující stoly tentokráte do Vejprt. Domácí v kompletní sestavě náš tým tentokrát bez Rainyho absentujícího pro zranění. Síly byly vyrovnané což ukazoval i průběh utkání. Obě čtyřhry jsme sice vyhráli, ale konto bodů až do stavu 6:6 bylo vyrovnané. V dalších pěti sadách se naši hráči utrhli a strhli tak vítězství na svou stranu jedno utkání soupeř vzdal. Jako uragán do utkání vtrhl Honza Novobilský, který všechna svá utkání vyhrál bez ztráty setu a patří mu absolutorium tedy 4,5b, dále výborně zabodoval také Jirka Molnář 2,5 a Honza Blažek 2,5 a svůj den bohužel neměl Robert Pálinkáš, ale i jeho bodový přínos 1,5 b. byl pro mužstvo cenným příspěvkem do konečného výsledku. (rs)

Druhé soutěžní utkání okresního přeboru OP 1 opět na venkovních stolech tentokrát u spolufavorita soutěže KST Jirkov D náš tým jednoznačně propadl a sportovně musíme přiznat , že jsme na soupeře neměli. Výsledek jasně hovoří 16:2 a nemění na tom nic i fakt, že z 18 utkání bylo 8 pětisetových, což se odrazilo i na délce utkání,které se hrálo od 17,30 do 21 hodin. Body za naše barvy : Honza Novobilský a Robert Pálinkáš každý 1 b, (rs)

     První soutěžní utkání nového ročníku Okresní soutěže OP 1 zajíždělo naše béčko do Kadaně. Předpoklad povinnosti toto utkání vyhrát se naplnil. Výsledek je sice jasný 1:17, ale dílčí zápasy tak jasné úplně nebyly. Body za náš tým Honzové Novobilský a Blažek 4,5, Rainy Stütz 4,5, Robert Pálinkáš 3,5. (rs)